У цій статті ми зробимо огляд шоломів для роликів, які можна придбати в українських магазинах та допоможемо розібратися у їх різновидах. З власного досвіду знаю, що не всі полюбляють носити шолом. Але ось кому я би радив 100% бути у шоломі:
-
Початківцям, які тільки вчаться кататися на роликах і не відчувають 100% контроль над роликами.
-
Учням, що займаються з інструкторами - зазвичай без шолому ваш інструктор не допустить вас до занять, оскільки ваша безпека це і його відповідальність.
-
Ролерам, що вивчають нові трюки. Навіть досвідчені ролери використовують шоломи, коли вивчають складні трюки, які у них до цього не виходили. Проте виконуючи вже вивчені трюки, досвідчені ролери можуть кататися без захисту (навіть якщо для вас такий трюк може здатися складним, для когось це може бути простим пройденим етапом).
Які види шоломів бувають?
Для роликів використовується 2 основних види шоломів - фітнес шоломи для катання без трюків та шоломи у формі казанка для екстремального катання. Проте і ті і інши види шоломів мають свої бюджетні та дорогі версії, що відрізняються можливостями захисту. Головне підбирати шолом, з розрахунку на ваш досвід та стиль катання, щоб він захищав та не заважав катанню.
Фітнес шоломи з пінополістиролу
Фітнес шоломи виготовляються з пінополістиролу з зовнішнім декоративним шаром з плівки. Такі шоломи мають велику кількість вентиляційних отворів, та малу вагу, тож кататися у ньому буде менш спекотно, а шия буде менше напружуватися під час катання. Шолом захищає голову від падіння у бік, але має гірший захист потилиці ніж шоломи у формі казанку.
Пінополістирол - крихкий матеріал, що добре гасить енергію від удару. Проте при частих падіннях піна може деформуватися, в ній з’являтимуться мікротріщини і надійність захисту може погіршитися. Зазвичай такі шоломи використовуються як захист від простих падіннь та змінюються на нові після якогось сильного падіння, наприклад під час падіння у рампі на великій швидкості. Звісно, такі падіння трапляються не щодня. Тому строк такого шолома у звичайних умовах може бути біля 5 років.
Фітнес шоломи ми рекомендуємо початківцям, які тільки стають на ролики та не планують вивчати екстремальні трюки. Такі шоломи гарно вентилюються, в них комфортно кататися влітку (хоча за сильної спеки навіть без шолому буває не просто виїхати на відкрите сонце). Також мала вага шолому не напружує шию, тож у вас не буде дискомфорту від довгого катання у цьому шоломі.
Шолом можна використовувати для катання у пішохідній зоні, для катання по місту та під час занять у школах для ролерів. У нас в магазині можна придбати фітнес шоломи Flying Eagle Fast Forward або Cairn Prism II
Шолом у формі казанка
Це більш популярний вид шоломів серед ролерів, оскільки він більш надійно захищає голову і має більш привабливий зовнішній вигляд (за результатами опитування). Зазвичай такі шоломи виготовляються з 2 шарів - внутрішній шар з пінополістиролу для зменшення сили удару та зовнішній шар в з пластику, що захищає від легких ударів як голову роллера, так і внутрішній шар з пінополістиролу. Пластик як більш міцний матеріал приймає на себе основний удар, а піна гасить його силу та розподіляє удар по всій площі голови.
Самий простий тип шолому у формі казанка - Triple8 Standart Helmet. Цей шолом має форму казанка, але має тільки зовнішній шар з пластику, що приймає на себе удар. Всередині шолом має додаткові прокладки з 2 шарів м’якої губчатої піни та фіксується на голові за допомогою застібки на підборідді. У шоломі немає інших видів регулювання розміру, та немає основної частини захисту - шару з пінополістиролу. Проте, такий шолом захищатиме вас від простих падіннь, має меншу вагу ніж інші шоломи у формі казанку та стильний зовнішній вигляд.
Шоломи Flying Eagle Zeus, Flying Eagle Zeus Kids, Powerslide Urban, K2 Varsity, Triple8 Gotham - стандартні шоломи-казанки. Вони мають внутрішній шар з пінополістиролу, зовнішній шар з пластику та сертифікати з безпеки які дозволяють використовувати ці шоломи для катання на роликах, самокатах, скейт-бордах, лонгбордах, велосипедах та електросамокатах. Також у цих шоломах є колесико для регулювання розміру на потициці та застібка фастекс на підборідді.
Ще один різновид шоломів - без колеса фіксації з додатковими м’якими вставками всередині шолому. Наприклад моделі Rio Roller Rose Black або Triple8 Sunset. У цих моделях так само використовується зовнішній шар з пластику, внутрішній шар з пінополістиролу, є стреп для фіксації на підборідді та немає колесика для фіксації на потилиці. Але у цих шоломах є додаткові змінні м’які вставки всередині шолому для коригування розміру (зазвичай у комплекті йдуть 2 або 3 набори з різною товщиною). У моделі від Rio Roller використовуються вставки в губчатої піни, а у моделі Triple8 - вставка Sweatsaver з плюшевої тканини що відводить вологу від голови під час активного катання.
Інші варіанти з меншою популярністю
Шоломи In-mold, наприклад модель ENNUI Neon Tiger - шолом з пінополістиролу який завдяки сучасним матеріалам та технології виготовлення має меншу вагу та таку ж ступінь захисту як класичні шоломи-казанки. Фіксується на голові завдяки колесику фіксації на потилиці та застібці на підборідді. Такі шоломи дорожчі, але комфортніші у використанні завдяки зниженій вазі при тому самому ступіні захисту.
Також хочеться окремо зазначити, що у продажу також є велика кількість велосипедних шоломів, які можуть підходити для катання на роликах. Але беріть до уваги, що такі шоломи розраховані на захист голови під час падіння на великій швидкості. Тож вони підійдуть для тренувань новачків та для катання у місті. Але для катання у скейт-парку потрібні шоломи, що краще закривають голову з різних боків та витримують серію ударів.